W Salonie Urody Bakinka jest możliwość opłaty bezgotówkowej w formie przelewu. W przypadku wyboru przedpłaty na konto prosimy o uregulowanie płatności przed umówioną wizytą. W przypadku wcześniejszego poinformowania o rezygnacji z zabiegu (minimum 1 dzień przed planową wizytą) pieniądze zwracamy na konto bankowe.
Kamilla Kubiak
Konto: Santander Bank Polska S.A.
82 1090 1102 0000 0001 1277 1215
IBAN: PL82 1090 1102 0000 0001 1277 1215
Kod SWIFT banku: WBKPPLPP
Orientalne piękno muzułmanek związane jest nie tylko ze specyfiką wschodniej urody, ale również z wyjątkową tradycją pielęgnacji, która w kulturach wschodu posiada niemal religijny, rytualny wymiar. Jednym z elementów pielęgnacyjnej tradycji jest arabska metoda depilacji, zwana też nitkowaniem. W pełni naturalna i - jak mówią - niemal bezbolesna technika od wieków pozwala wschodnim pięknościom m.in. regulować kształt wyrazistych, ciemnych brwi, które jeszcze bardziej podkreślają tajemniczą głębię ich ciemnych oczu.
Depilacja brwi nitką

Tradycyjnie do arabskich zabiegów wykorzystywano delikatną nić z czystego jedwabiu. Z czasem jednak szlachetny materiał zastąpiła bawełna, której dziś używa się zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i do domowych zabiegów. Nitkę należy skręcić i chwycić tak, by jej przesuwany po skórze "skręt", "wciągał" włoski i bezboleśnie usuwał je z powierzchni skóry. W ten sposób włoski wyrywane są razem z cebulkami, dzięki czemu, efekty arabskiej depilacji mogą utrzymać się nawet do czterech tygodni. Podczas gdy regulacja brwi pęsetą wymaga wyrywania niechcianego owłosienia włos po włosku, nitkowanie pozwala na jednoczesne, precyzyjne usuwanie nawet całych linii zarówno grubszych, jak i bardziej delikatnych włosów.
Depilacja wąsika nitką
Korzystając z tradycyjnej metody arabskie kobiety dbają jednak nie tylko o kształt swoich pięknych brwi, ale również o gładkość całej twarzy. Nieinwazyjna technika doskonale nadaje się bowiem do usuwania kłopotliwego "wąsika" oraz pojawiającego się niekiedy na policzkach i podbródku delikatnego meszku. Brak konieczności korzystania z dodatkowych preparatów i środków kosmetycznych, niweluje możliwość wystąpienia podrażnień, które często wywołane są działaniem kremów do depilacji czy bolesnym woskowaniem.
Nitkowanie krok po kroku
Przed wykonaniem zabiegu, oczyszczoną skórę warto pokryć cienką warstwą pudru kosmetycznego lub talku, który dodatkowo osuszy i odtłuści depilowaną powierzchnię. Nitkę długości ok. 20 cm należy związać tak, by stworzyła zamknięty okrąg, następnie rozciągnąć na palcach dłoni, skrzyżować i kilkukrotnie skręcić - swoim kształtem powinna przypominać klepsydrę. Gotowe narzędzie, przesuwane gładko po powierzchni skóry, wciąga włoski miedzy skręcone nici i niemal bezboleśnie je wyrywa. By zapobiec ewentualnym podrażnieniom, które nawet przy tak naturalnej metodzie depilacji mogą towarzyszyć, po zabiegu warto przetrzeć skórę delikatnym środkiem do dezynfekcji.
Choć depilacja bawełnianą nitką może wydawać się archaiczną i mało skuteczną metodą usuwania zbędnego owłosienia, od kilku lat podbija serca zafascynowanych orientalną tradycją zachodnich kobiet.
Skuteczny sposób na szybkie usunięcie niechcianego owłosienia i zachowanie perfekcyjnej gładkości skóry. Ta metoda pozwala na usunięcie łodygi włosa, dzięki czemu powstrzymuje jego odrost.
Forma usuwania owłosienia możliwa jest na każdej części ciała oraz twarzy:
- pośladków;
- nóg;
- bikini;
- rąk oraz dłoni;
- wąsików;
- policzków;
- karku.
i wielu innych - wszystko zależy od potrzeb i wymagań.
Przygotowanie

Bezpośrednio przed depilacją woskiem nie należy stosować żadnych kremów, balsamów, olejków oraz innych kosmetyków nawilżających bądź natłuszczających. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt sucha skóra to także suche włoski, które mogą się łamać w trakcie zabiegu, wpływając negatywnie na jego efektywność. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie regularne nawilżanie skóry przez kilka dni/tygodni przed zabiegiem.
Ta sama zasada tyczy się ekspozycji na słońce oraz korzystanie z solarium. Przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania. Warto również zadbać o odpowiednie złuszczenie naskórka, najlepiej dzień przed planowaną depilacją. Dobry peeling pozwoli na wydostanie się wrośniętych włosków spod powierzchni skóry, dzięki czemu będą one mogły zostać usunięte. Należy też pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny, szczególnie w przypadku usuwania owłosienia z okolic bikini.
Długość włosków
Usuwane włosy powinny mieć długość od 0,5 cm do 1 cm w zależności od części ciała (dla włosków w okolicach bikini powinno to być 0,5 cm, zaś na nogach - 1 cm). Taka długość pozwala na uzyskanie w pełni zadowalających efektów z zabiegu. Zbyt krótkie włosy mogą nie zostać usunięte, zaś za długie wpłyną na komfort podczas zabiegu. Warto więc skontrolować długość włosków, by móc potem cieszyć się doskonałym efektem - gładką skórą przez kilka tygodni.
Przeciwwskazania
Ogólnie mówiąc, depilacji woskiem może poddać się każdy, jednakże istnieją pewne przeciwwskazania dla osób borykających się z określonymi chorobami i schorzeniami. Wśród nich znajdują się:
- zapalenia żył;
- żylaki;
- stany ropne i zapalne skóry;
- zmiany skórne, choroby skóry;
- zaawansowana ciąża;
- cukrzyca;
- epilepsja.
Po zabiegu - czego unikać?
Bezpośrednio po depilacji woskiem nie powinno korzystać się z kąpieli słonecznych, solarium, sauny, basenu oraz siłowni. Promienie słoneczne, ściągnięty naskórek, bakterie, zarazki - tego typu czynniki mogą powodować dyskomfort, podrażnienia oraz zapalenie mieszka włosowego.
Kosmetyki - jakie przed i po woskowaniu?
Dzień przed zabiegiem warto wykonać peeling, co pozwoli na usunięcie martwego naskórka oraz rozwiąże problem wrastających włosków. Po zabiegu nie należy stosować kosmetyków zawierających alkohol, warto zaś postawić na produkty kojące, łagodzące, nawilżające i spowalniające odrost włosów.
Oczy to najpiękniejsza ozdoba, ale aby wyglądały jeszcze bardziej efektownie, dobrze jest im pomóc. Henna to doskonały sposób na to, żeby cieszyć się doskonałym wyglądem i pięknym spojrzeniem bez konieczności poprawiania nawet przez miesiąc.

Henna to proszek z ususzonych liści lawsoni rosnącej głównie w Afryce. Barwnik znajdujący się w tej roślinie jest naturalną alternatywą dla chemicznych farb.
Henna daje długotrwałe działanie. Efekt farbowania może się utrzymać nawet do 4 tygodni na rzęsach, a na brwiach około 2 tygodni. Kiedy kolor zblednie, zabieg można powtórzyć, ale koniecznie trzeba pamiętać, żeby nie odbywało się to częściej niż raz w miesiącu. Inaczej rzęsy staną się bardzo słabe i zaczną wypadać.
Przeciwwskazania:
- stany zapalne i alergiczne skóry;
- uszkodzenia, lub otarcia naskórka w okolicy brwi;
- choroby i wszelkie uszkodzenia oka (jęczmień, zapalenie spojówek, a nawet zaczerwienienie);
- świeżo wydepilowane brwi.
Jest to zabieg elektroleczniczy polegający na wprowadzeniu do tkanek, za pomocą siły pola elektrycznego jonów działających leczniczo.

W tym zabiegu mogą być użyte tylko związki chemiczne, które ulegają dysocjacji elektrolitycznej.
Jony po wniknięciu do skóry gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej w pobliżu powierzchownej sieci naczyń krwionośnych skąd zostają rozprowadzone z prądem krwi po ustroju.
Wskazania dla jonoforezy
- rozszerzone naczynia krwionośne;
- trądzik różowaty;
- trądzik pospolity;
- zwiotczenie skóry;
- zwiotczenie mięśni;
- blizny.
Przeciwwskazania
- ciąża, okres karmienia;
- stan zapalny organizmu (gorączka);
- metalowe części w organizmie i na ciele (biżuteria);
- uczulenia na prąd galwaniczny;
- ostry trądzik ze zmianami ropnymi;
- nowotwory i stany po ich usunięciu;
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;
- wypryski i przerwania ciągłości skóry;
- stany ropne około zębowe;
- stany ropne migdałów;
- możliwość wystąpienia uczulenia na leki stosowane do zabiegu.
Odczucia podczas wykonywania jonoforezy
mrowienie, igiełki, metaliczny posmak w ustach.
Częstotliwość zabiegów
- codziennie lub co drugi dzień;
- wykonujemy w serii od 10-20 zabiegów.
Karboksyterapia to zabieg, dzięki któremu można szybko i skutecznie pozbyć się rozstępów, cellulitu oraz poprawić ogólny wygląd skóry. Dzięki zabiegowi karboksyterapii skóra jest odmłodzona i świeża.
Wskazania
Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod warstwę skóry dwutlenku węgla, który ma za zadanie zniwelować zdeformowane miejsca. Głównymi wskazaniami do przeprowadzenia karboksyterapii są:
- brak jędrności skóry;
- rozstępy;
- cellulit;
- wypadanie włosów;
- redukcja tkanki tłuszczowej;
- opadające powieki;
- zaburzenia krążenia;
- cienie pod oczami;
- nieestetyczne blizny;
- łuszczyca.
Karboksyterpaia nie tylko poprawia ogólny wygląd skóry, ale jest zabiegiem bezbolesnym i szybkim.
Przeciwwskazania
Zabiegi nie mogą wykonywać kobiety które:
- są w ciąży;
- zmagają się z chorobami nowotworowymi;
- mają stany zapalne skóry w okolicach leczonych miejsc;
- chorują na przewlekłe choroby serca oraz płuc.
Przed zabiegiem należy powiadomić osobę przeprowadzającą karboksyterpię o występujących chorobach i dolegliwościach.
Opis zabiegu

Do zabiegu karboksyterpii nie trzeba się przygotowywać w żaden sposób. Karboksyterpia polega na zaaplikowaniu dwutlenku węgla pod skórę, za pomocą specjalistycznej aparatury. Rozchodzenie się dwutlenku węgla pod skórą może powodować dyskomfort i "rozpieranie" skóry. Gaz bardzo szybko rozchodzi się po wszystkich tkankach. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od powierzchni skóry, który ma być jemu poddana. Minimalizacja zmarszczek pod oczami, trwa kilka minut, natomiast redukcja cellulitu w konkretnym miejscu około 15 minut.
Aby zabieg przyniósł spektakularne efekty, należy wykonać go w kilku seriach, najlepiej raz w tygodniu. Czasami efekt może być widoczny już po jednym zabiegu, wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest skóra i czy zabieg obejmuje duże partie ciała.
Postępowanie po zabiegu
Po zabiegu karboksyterpii w skórę należy wsmarowywać kremy zalecone przez specjalistę. Aktywność fizyczna po zabiegu powinna być ograniczona do minimum, a korzystanie z pływalni i saun jest zakazane do dwóch dni po zabiegu. Jeżeli po karboksyterapii wystąpią siniaki można posmarować miejsce środkiem zawierającym witaminę C.
Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA (alfa - hydroksykwasów). Łagodnie złuszcza skórę, odmładza i nie powoduje podrażnień. Jest znakomity dla cer z problemami. Stosuje się na skórę, by wyrównać jej koloryt oraz pobudzić regenerację. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest jaśniejsza, bardziej napięta, gładsza i lepiej nawilżona, ma zwężone pory. W przypadku cery trądzikowej zmniejsza się łojotok. Kwas migdałowy działa silniej niż glikolowy, ma jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę, co sprawia, że nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień.
Jak działa?

Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry. Rozluźnia połączenia między komórkami naskórka a cementem komórkowym. W efekcie tego działania następuje złuszczenie powierzchownej warstwy zrogowaciałych komórek. Peeling jest delikatny, ale wywołuje widoczny efekt rozjaśnienia. Odkryte za pomocą kwasu migdałowego młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Dlatego peeling migdałowy łączy się z preparatami nawilżającymi skórę. Zależnie od wymagań i potrzeb skóry można łączyć w jednym zabiegu kwas migdałowy np. z pirogronowym (działa antybakteryjnie) oraz z mikrodermabrazją.
Dla kogo kwas migdałowy?
Złuszczanie kwasem migdałowym jest polecane zwłaszcza przy cerach problematycznych: wrażliwej, naczynkowej, mieszanej oraz trądzikowej. Jest też bardzo dobry do cery dojrzałej. Kwas migdałowy łączy bowiem łagodne działanie ze skutecznością. Po zabiegach kwasem migdałowym poprawia się stan skóry wrażliwej, która przestaje reagować tak burzliwie na czynniki zewnętrzne. Przy cerze trądzikowej zmniejsza się łojotok i zasuszają zmiany. Skóra dojrzała robi się jaśniejsza, bardziej napięta i lepiej nawilżona. Cera każdego rodzaju jest wyraźnie wygładzona i rozjaśniona. Peeling kwasem migdałowym jest skuteczny także przy likwidowaniu płytkich przebarwień, np. po zmianach trądzikowych lub opalaniu (pod warunkiem, że nie są to przebarwienia hormonalne).
Jak przebiega kuracja kwasem migdałowym?
Już po pierwszym złuszczaniu skóry kwasem migdałowym widać efekt. Ale najlepiej zrobić serię sześciu zabiegów w odstępie tygodnia. Taka kuracja sprawi, że rezultat czyli rozjaśnienie i odnowa skóry, obkurczenie rozszerzonych porów i zmniejszenie łojotoku, wyrównanie kolorytu oraz nawilżenie skóry utrzyma się przez dłuższy czas. Kuracje złuszczania kwasem migdałowym warto robić dwa razy do roku. Podczas kuracji i dwa - trzy tygodnie po nie wolno się opalać, korzystać z solarium, a jeśli wychodzimy na słońce trzeba stosować kremy z filtrem co najmniej 25 SPF.
Kwas mlekowy ma szereg właściwości, które są przydatne w kosmetyce. Przede wszystkim silnie nawilża i regeneruje skórę. Jego ogromną zaletą jest to, że potrafi skutecznie opierać się promieniom UV. Stanowi więc naturalny filtr ochronny. Zabezpiecza skórę przed nadmierną utratą wody.

Co ważne - kwas mlekowy wykorzystywany w kosmetyce jest bezpieczny dla alergików. Substancja ta wykorzystuje działanie przeciwbakteryjne i oczyszczające. Kwas likwiduje przebarwienia, eliminuje zaskórniki. Regularnie stosowany pomaga w walce z trądzikiem i wypryskami.
Zabiegi na bazie 10% kwasu mlekowego sprawiają, że skóra jest delikatna, nawilżona i gładka. Dzięki nim cera odzyskuje sprężystość. Kwas doskonale nadaje się do skóry zrogowaciałej - likwiduje i złuszcza zbędne warstwy naskórka.

Jest to metoda ułatwiająca przenikanie kosmetyków poprzez otwarcie kanałów przy zastosowaniu potencjałów elektrycznych oraz określonych rodzajów przebiegów. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.
Zjawiska fizyczne zachodzące za pomocą ultradźwięków
- mikromasaż - poprzez swoje działanie mechaniczne powoduje powstanie w tkankach pewnego nadciśnienia, to sprawia, że błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne. Dzięki temu łatwiejsze jest wydalanie produktów przemiany materii i przyswajanie ważnych składników odżywczych przez komórki. W wyraźny sposób poprawia się regeneracja komórek. Skóra i tkanka mięśniowa staje się dzięki temu zdrowsza i znacznie bardziej sprężysta. Ultradźwięki wpływają na zwiększone wchłanianie preparatów kosmetycznych w skórę. Dotyczy to nawet związków wielocząsteczkowych, które w innych warunkach nie penetrują w głąb skóry.
Skojarzone działanie elektroporacji i ultradźwięków, zwiększa ilość, głębokość i równomierność wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry, niemożliwą w przypadku innych systemów dyfuzyjnych. Metoda ta gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i linii np. fałd nosowo - wargowych, "kurzych łapek", w zabiegach liftujących, poprawiających koloryt i strukturę skóry. Jest to jedyna metoda dająca możliwość doboru koktajli zabiegowych dostosowanych do potrzeb klienta.
Mezoterapia bezigłowa jest procesem bezpiecznym, ponieważ nie uszkadza błon komórkowych, a pozwala jedynie na wprowadzenie do poszczególnych komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych.
Dzięki temu zjawisku, cząsteczki substancji aktywnych zawartych w kosmetykach działają również po zakończeniu zabiegu, co wydłuża jego efektywność (czas działania będzie uzależniony od aktywności samych preparatów; średnio można założyć 24 - 48 godzin).
Wpływ mezoterapii na ciało
W odniesieniu do zmian o charakterze cellulitu i rozstępów dostarczenie aktywnych substancji odżywczych wpływa korzystnie na stan kliniczny powyższych patologii. Obszary, które mogą być podane mezoterapii, to: twarz, szyja dekolt, ręce, powłoki brzuszne, uda, pośladki i skóra owłosiona głowy. Zabiegi stosowane na obszary nadmiaru tkanki tłuszczowej powodują znaczne różnice objętości w miejscach, gdzie aplikowano preparaty lipolityczne. Zapewnia widoczne wyszczuplenie, redukcję cellulitu, przywraca elastyczność tkanki łącznej, głęboko regeneruje i nawilża skórę oraz poprawia krążenie. Mezoterapia bezigłowa pozwala wymodelować sylwetkę. Dzięki zachodzącemu zjawisku elektroporacji można skutecznie dostarczyć do skóry niezbędne i najbardziej aktywne składniki z odpowiednio dobranych kosmetyków. Zabieg tonizuje mięśnie, stymuluje limfę i zwiększa penetrację w skórze właściwej. Pobudza naturalne procesy odnowy biologicznej komórek.
Uwaga: Jeśli w jednym dniu wykonujemy mezoterapię to już w tym samym dniu nie wykonujemy RF.
Wskazania do mezoterapii
- profilaktyka przeciwzmarszczkowa;
- profilaktyka przeciw oznakom starzenia;
- likwidacja cellulitu;
- wygładzanie rozstępów i blizn;
- zwiotczenie skóry;
- ujędrnianie skóry;
- modelowanie sylwetki;
- pobudzanie krążenia.
Efekty po zastosowaniu mezoterapii bezigłowej:
- odmłodzenie skóry;
- normalizacja naskórka;
- rewitalizacja;
- nawilżenie;
- tonizacja;
- rozjaśnienie plam;
- spłycenie zmarszczek;
- lifting;
- redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej i rozstępów;
- ujędrnienie biustu;
- mikromasaż tkanek w wyniku wahania ciśnień występujących w tkankach poddanych działaniu zabiegowemu;
- pobudzenie metabolizmu tkankowego, ułatwienie krążenia niezbędnych pierwiastków i rodników;
- zwiększenie przenikalności błon komórkowych, co ułatwia głębszą penetrację preparatów zabiegowych;
- możliwość działania bezpośrednio na okolicę zabiegową;
- elektrostymulację mięśni i poprawę trofiki skóry;
- miejscowy wzrost temperatury, przyspieszony transport komórkowy.
Przeciwwskazania
- metalowe elementy w ciele;
- choroby serca;
- rozrusznik serca;
- choroby żył;
- epilepsja;
- nadwrażliwość skóry;
- stany zapalne skóry;
- alergia na składniki kosmetyków;
- ciąża i okres karmienia;
- cukrzyca;
- infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze;
- stosowanie leków przeciwkrzepliwych;
- gorączka, osłabienie i wyniszczenie organizmu;
- choroba nowotworowa i guzki niewiadomego pochodzenia;
- przerwana ciągłość skóry.
Częstotliwość zabiegów
- raz w tygodniu co tydzień;
- w serii od 5 do 10 zabiegów.
Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka, warstwa po warstwie. Polega na usunięciu poprzez ścieranie warstw naskórka za pomocą specjalnej głowicy zawierającej otwór oraz pompy ssącej. Powierzchnia głowicy pokryta jest drobnymi kawałkami diamentu. Efekt złuszczania uzyskuje się poprzez działanie ścierające diamentu z kolei zadaniem pompy jest zasysanie martwego złuszczonego naskórka. Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej (w warstwie położonej niżej) dochodzi do intensywnego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, które wędrują do góry zastępując komórki uszkodzone.

Podczas zabiegu intensywność złuszczania jest ściśle kontrolowana, sprawdzana, a przede wszystkim dobierana indywidualnie dla każdego klienta. Jest to wszystko możliwe dzięki możliwości doboru odpowiedniej głowicy diamentowej o różnej gradacji - wielkości drobinek ścierających, siły ssania pompy oraz doświadczeniu kosmetyczki. Czynniki te sprawiają, że zabieg ten jest w pełni bezpieczny, nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Dlatego też nie musisz się obawiać zbyt głębokiego złuszczania jeżeli tego Twoja skóra nie potrzebuje. Warto dodać, iż zabiegi mikrodermabrazji są bezbolesne. Jeżeli podczas zabiegu będziesz odczuwać ból, dyskomfort nie bój się powiedzieć o tym kosmetyczce. Zabieg ma na celu złuszczenie naskórka ale również ma Cię zrelaksować. Na samym początku zabiegu możesz odczuwać zassanie, następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry, pełny relaks jest najbardziej wskazany.
Jak wpływa mikrodermabrazja na skórę?
Po pierwszym zabiegu zauważysz i odczujesz pozytywne efekty mikrodermabrazji. Twoja skóra będzie jaśniejsza, gładka w dotyku nabierze blasku i świeżości. Zabieg mikrodermabrazji sprawia, iż następuje:
- poprawa jakości skóry - jej struktury i kolorytu;
- zwiększenie elastyczności;
- spłycenie powierzchniowych zmarszczek;
- usunięcie przebarwień posłonecznych;
- skóra jest świeższa, młodsza, zregenerowana;
- wygładzenie skóry poprzez eliminacje nadmiernego rogowacenia i suchości skóry;
- wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych;
- pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny;
- wzmocnienie zdolności obronnych skóry;
- stymulacja mikrokrążenia, co powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skóry;
- eliminacja zmian trądzikowych takich jak: łojotok, zaskórniki, prosaków, zmniejszenie rozszerzonych porów. Jeżeli borykasz się z łojotokiem lub masz rozszerzone pory jeden zabieg nie wystarczy, po jednym zabiegu zauważysz różnice jednak trzeba się nastawić na serie zabiegów. Jeżeli u Ciebie zmiany trądzikowe występują z przyczyn hormonalnych same zabiegi mikrodermabrazji nie wystarczą, konieczna jest wizyta u dermatologa.
Dla kogo przeznaczona jest mikrodermabrazja?
Nie musisz się obawiać zabiegi mikrodermabrazji są w pełni bezpieczne, można przeprowadzić na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg. Po każdej mikrodermabrazji poprawa stanu skóry jest coraz bardziej widoczna. Mikrodermabrazja znakomicie przygotowuje skórę do przyjęcia substancji odżywczych zawartych w ampułkach, maskach czy kremach, dlatego też często ją polecam i wykonuję przed zabiegami pielęgnacyjnymi: odżywczymi, regenerującymi, przeciwzmarszkowych.
Wskazania do mikrodermabrazji:
- trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy);
- blizny potrądzikowe;
- łojotok;
- rozszerzone pory;
- zaskórniki, prosaki;
- blizny - mikrodermabrazja spłyca blizny;
- przebarwienia i odbarwienia;
- uszkodzenia posłoneczne;
- szorstki, zrogowaciały naskórek;
- rozstępy;
- rogowacenie okołomieszkowe.
UWAGA - jeżeli Twoja skóra jest wiotka nie korzystaj z tego zabiegu, ponieważ poprzez zasysanie przez pompę następuje dodatkowe rozciąganie skóry. W przypadku wiotkiej skóry proponuje peeling chemiczny, znakomicie pobudza komórki do regeneracji.
Jakie są zalety mikrodermabrazji?
Główną zaletą zabiegu jest jego bezpieczeństwo, dzięki kontrolowanej głębokości ścierania naskórka i dostosowania do indywidualnych potrzeb skóry. Dodatkowo:
- zabieg jest bezbolesny;
- można go często powtarzać;
- podczas zabiegu brak krwawienia i urazu skóry dlatego nie ma długiego okresu gojenia;
- jest to alternatywa dla osób nietolerujących peelingów chemicznych;
- efekt świeżej, gładkiej, ujędrnionej skóry widoczny już po pierwszym zabiegu.
Jakie są przeciwwskazania do mikrodermabrazji?
Z zabiegu nie możesz korzystać jeżeli na skórze zobaczysz niepokojące zmiany, które wymagają leczenia u specjalisty - dermatologa, zmiany takie jak:
- brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny - zmiany spowodowane zakażeniem wirusowym;
- liszajec zakaźny, figówka gronkowca - są to zakażenia bakteryjne;
- zakażenia grzybicze skóry;
- trądzik krostkowy, ropowiczy;
- trądzik różowaty;
- przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry);
- stany zapalne skóry, skóra podrażniona;
- wysypka, grudki, krostki wywołane alergią np. przez użyty kosmetyk;
- nowotwory skóry i znamiona;
- naczyniaki jamiste;
- terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem - wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa;
- nie wykonuje się mikrodermabrazji przy: skłonności do keloidów (bliznowców), na skórze powiek, po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy (do 2 miesięcy).
Ważne aby o wszystkich niepokojących, podejrzanych zmianach informować kosmetyczkę przed zabiegiem.
Jeśli występują menstruacje, jesteś w ciąży NIE panikuj, możesz wykonać mikrodermabrazje.
Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?
Nie są wymagane jakieś specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji, ale na 5 dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, kremów peelingujących do twarzy.
Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności - jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.
Jakie są objawy niepożądane po mikrodermabrazji?
Twoja skóra może różnie zareagować. Skóra gruba nie będzie reagować na płytkie złuszczanie, jednak jeżeli masz skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień lub zdecydowałaś się na głębokie złuszczenie naskórka, możesz spotkać się z:
- uczuciem mrowienia, pieczenia, świądu - nie bój się objawy te szybko ustępują;
- przetrwały rumień (zaczerwienienie skóry utrzymujące się do 24-48 godzin) każdego następnego dnia zaczerwienienie skóry jest coraz mniej widoczne. Rumień nie przeszkadza w zrobieniu makijażu oraz w aktywnym wykonywaniu codziennych czynności;
- nadwrażliwość skóry;
- wybroczyny u osób stosujących aspirynę lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (utrzymują się 24-72 godziny).
Jak pielęgnować skórę po zabiegu mikrodermabrazji?
Po mikrodermabrazji unikaj opalania przez pierwsze 48 godzin. Pamiętaj skóra po zabiegu mikrodermabrazji jest bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne takie jak: mróz, silny wiatr, słońce, konserwanty i środki zapachowe zawarte w kremach. Jeżeli z natury masz skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, alergii, rozszerzone naczynka lub złuszczanie było dość głębokie zastosuj pod podkład krem z filtrem 25 SPF w ten sposób zabezpieczysz skórę przed niechcianymi przebarwieniami i uchronisz przed podrażnieniem, a jeżeli jest dość duże nasłonecznienie, walczysz z przebarwieniami nie wahaj się sięgnąć po krem z filtrem o faktorze 50. Jeżeli nie stosujesz podkładu w przypadku skór wrażliwych polecam zastosowanie kremu z filtrem SPF 25 oraz pudru sypkiego lub w kamieniu, stworzą na skórze okluzję przed drażniącymi czynnikami (wiatr, słońce). Unikaj kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu, mogą one podrażnić Twoją wrażliwą skórę. Jeżeli Twoją skórę często nawiedza uczulenie, po mikrodermabrazji stosuj delikatne kremy i unikaj kremów perfumowanych - mogą silnie podrażnić a nawet wywołać uczulenie.
Jak często wykonywać mikrodermabrazję?
Jeżeli Twoja skóra nie sprawia Ci problemów, chcesz ją tylko odświeżyć lub oczyścić zabieg można wykonać co 2-3 miesiące. Jeżeli Twoja skóra wymaga walki z trądzikiem, łojotokiem lub zmianami potrądzikowymi, należy nastawić się na serię zabiegów, dlatego należy wykonać zabieg co 2-3 tygodnie, cykl obejmuje 5-10 zabiegów. W zabiegach odmładzających - przeciwzmarszczkowych warto skorzystać z mikrodermabrazji co 3-4 tygodnie, cykl około 5 zabiegów, polecam wykonanie 2 sesji w ciągu roku a dla zadowalających rezultatów warto połączyć mikrodermabrazję z zabiegiem pielęgnacyjnym np. przeciwzmarszczkowym. Aby podtrzymać i utrwalić uzyskane wyniki zalecam wykonanie zabiegu co 4-6 tygodni.
Nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora.
Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.

Podstawowym działaniem oksybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka. Wielokrotne stosowanie zabiegu oddziałuje również na skórę właściwą, pobudzając syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu następuje zwiększenie elastyczności skóry i spłycenie powierzchownych zmarszczek.
Oksybrazja przyspiesza usuwanie zaskórników, zmniejsza łojotok oraz działa na bakterie beztlenowe, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku pospolitego. Oprócz złuszczania w oksybrazji wykorzystuje się terapię zimnem, co hartuje i wzmacnia ściany naczyń. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny, w przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej czy korundowej.
Wskazania
- skóra naczynkowa, wrażliwa, z przebarwieniami;
- skóra zniszczona;
- przeciw zmarszczkowo;
- przeciwstarzeniowo;
- skóra szara, przesuszona;
- wymagająca oczyszczenia;
- cera trądzikowa;
- blizny potrądzikowe;
- cellulit;
- rozstępy;
- brak jędrności skóry;
- brak nawilżenia, odżywienia.
Przeciwwskazania
- terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (należy odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia);
- wykonany zabieg kwasami (odczekać min. tydzień);
- przerwana ciągłość naskórka (również po wykonanej depilacji);
- infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze);
- nowotwory;
- ciężkie choroby ogólnoustrojowe;
- łuszczyca w fazie aktywnej;
- stany zapalne skóry;
- zmiany ropne w obrębie skóry (należy omijać aby nie doszło do nadkażenia zdrowej skóry);
- świeże blizny (należy odczekać, aż rana się całkowicie zagoi a blizna nie będzie już bolesna);
- ciąża, okres laktacji;
- nadciśnienie;
- rozrusznik serca;
- opryszczka;
- diabetycy.
Częstotliwość zabiegów
- raz w tygodniu co tydzień - skóra mieszana, łojotokowa, trądzikowa, zmarszczki, przebarwienia;
- raz w tygodniu co dwa tygodnie - skóra delikatna, wrażliwa, naczyniowa, sucha;
- dwa razy w tygodniu co tydzień - cellulit, rozstępy.
Zabieg oksybrazji może również być wykonywany pojedynczo w celu odświeżenia i wygładzenia skóry, albo jako zabieg koktajlowy przed wielkim wyjściem.
Peeling kawitacyjny to zabieg wykonywany za pomocą ultradźwięków, który poprawia ogólny wygląd skóry. Służy głównie do bezdotykowego i bezbolesnego oczyszczania twarzy i ciała oraz do wprowadzania składników aktywnych, zawartych w kosmetykach, w głąb skóry. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega bezpiecznie. Podczas zabiegu odczuwamy jedynie delikatne wibracje.
Przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery. Nie szkodzi skórze delikatnej, wrażliwej oraz cienkiej, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek. Sprawdza się także w przypadku skóry trądzikowej i przetłuszczającej się. Ponadto zabieg można wykonać nie tylko na twarzy, ale również na plecach i dekolcie.
Nie oznacza to jednak, że peeling kawitacyjny nadaje się dla każdego. Zrezygnować powinny z niego kobiety w ciąży, osoby z nowotworami, posiadające rozrusznik serca lub aparat na zęby (oraz inne metalowe ciała obce). Do przeciwwskazań zaliczają się również: niewydolność krążenia, stany gorączkowe, osteoporoza, zakrzepowe zapalenie żył, zaburzenie czucia, gruźlica oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.
Przebieg zabiegu
Przed peelingiem musimy zdjąć biżuterię i ubrać specjalny ochronny peniuar. Kosmetyczka zmywa nam makijaż i przeciera twarz wacikiem. Peeling wykonuje się bowiem na lekko wilgotnej skórze, którą poddaje się działaniu fal ultradźwiękowych. Do zabiegu wykorzystuje się aparat zakończony szpatułką służącą do przesuwania po zwilżonej skórze. W trakcie peelingu powstają mikroskopijne pęcherzyki, które powodują rozbicie martwych komórek naskórka.
Co daje peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny, jak każdy inny peeling, przede wszystkim oczyszcza skórę. Dzięki niemu jest ona gładka, rozjaśniona i bez podrażnień. Efektów udanego zabiegu jest znacznie więcej, oto niektóre z jego zalet:
- rozjaśnia przebarwienia;
- spłyca blizny;
- regeneruje skórę oraz mięśnie mimiczne;
- sterylizuje skórę i zwalcza bakterie, które są główną przyczyną powstawania wyprysków;
- usuwa martwe komórki skóry;
- przyspiesza mikrokrążenie;
- pomaga w leczeniu trądziku;
- usuwa substancje toksyczne oraz pozostałości po kosmetykach;
- przyspiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry;
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych;
- ujędrnia skórę;
- głęboko nawilża;
- usuwa płytkie zaskórniki;
- zmniejsza sińce i opuchnięcia wokół oczu;
- wzmaga produkcję kolagenu i elastyny;
- powoduje, że skóra wygląda młodo i świeżo.
Peeling kawitacyjny można przeprowadzić jednorazowo lub raz na siedem dni przez okres 5-6 tygodni. Aby podtrzymać efekt pięknie wyglądającej skóry, zaleca się wykonanie jednego zabiegu na miesiąc.
Popularną metodą, jaką wykonuje się przekłuwanie uszu, jest metoda Blomdahl Medical Ear Piercing (popularnie nazywana pistoletem). Przekucie ucha w tym przypadku polega na umieszczeniu płatka w specjalnym, niewielkim urządzeniu, które zaopatrzone wcześniej w zaostrzony kolczyk leczniczy przebija tkankę na wylot. Zaletami tego sposobu są niewątpliwie szybkość i bezbolesność, przez co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku kolczykowania uszu dzieci. Ponadto kolczyk w uchu zostaje umieszczony w momencie przekłucia, co dodatkowo usprawnia przebieg zabiegu.
Jakie kolczyki w uszach umieścić po przekłuciu?
Bezpośrednio po przekłuciu należy umieścić kolczyki lecznicze. Najlepsze będą te wykonane z metali nieuczulających, np. stali chirurgicznej lub tytanu. Często spotykanym materiałem jest także stal implatancyjna lub bioplast. Odpowiednia biżuteria jest w tym wypadku niezwykle istotna, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji w świeżo przekłutym uchu. Kolczyki lecznicze wykonane z odpowiedniego metalu lub tworzywa umożliwiają naruszonym tkankom szybszą regenerację, po której można zastąpić je dowolną, ulubioną biżuterią.
Przekłuwanie uszu a ich odpowiednia pielęgnacja

Pielęgnacja przekłutych uszu jest niezwykle istotna - zachowując odpowiednie zasady higieny, ograniczysz ryzyko wystąpienia infekcji, która mogłaby zmusić Cię do pozbycia się upragnionych kolczyków. Miejsce po przebiciu ucha należy codziennie przemywać solą fizjologiczną (nigdy wodą utlenioną lub spirytusem), a kolczyk leczniczy powinien być przekręcony delikatnie w lewą i prawą stronę. Unikaj zbędnego dotykania przekłutych miejsc. Przygotuj się także na to, że przebite ucho będzie najpewniej ropieć lub lekko krwawić przez pierwsze dni po wykonaniu zabiegu. Zanieczyszczenia należy dokładnie usuwać zamoczonym w wodzie patyczkiem kosmetycznym. Musisz uzbroić się w dużą cierpliwość - kolczyk w uchu powinien pozostać niewyjmowany co najmniej przez 6 tygodni, natomiast w chrząstce - 12 tygodni.
Po upływie zaleconego czasu, ustępuje obrzęk, ból i zaczerwienienie, jakie naturalnie niesie z sobą przekłuwanie uszu. W takiej sytuacji można bez obaw wyjąć dotychczasowe kolczyki i zastąpić je innymi - dowolnymi, jednak jeśli po kilku tygodniach podrażnienie uszu nie ustępuje, koniecznie skorzystaj z pomocy lekarskiej. Uwaga: ważne jest, aby nawet przy długotrwałym obrzęku nie wyjmować leczniczej biżuterii.
Przeciwwskazania zdrowotne
Niestety istnieją względy natury zdrowotnej, które uniemożliwiają ozdobienie uszu biżuterią. Wśród nich są niemal wszystkie przewlekłe choroby skóry skutkujące jej stanami zapalnymi. Na przekłuwanie uszu nie powinny decydować się też osoby cierpiące na hemofilię (gdyż zabieg wiąże się z przerwaniem łączności tkanek), cukrzycę, epilepsję i osoby cierpiące na choroby przenoszone drogą krwi.
Brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy, ponieważ nadają jej charakteru. Za mocno wydepilowane brwi mogą spowodować, że nawet najbardziej klasyczne rysy twarzy pozostaną bez wyrazu. Nie należy zatem narzekać, kiedy mamy gęste brwi, ponieważ są one znacznie łatwiejsze do regulacji.
Brwi - pielęgnacja

Jest kilka sposobów, dzięki którym brwi staną się gęstsze, a tym samym ich regulowanie będzie znacznie łatwiejsze. Jednym z takich sposobów jest nakładanie 3-4 razy dziennie warstwy wazeliny na linię brwi. Wazelina jest środkiem, który nie tylko odżywi i nawilży brwi, ale także spowoduje, że staną się sztywne i proste.
Dobrym pomysłem nie tylko na podkreślenie, ale i odżywienie jest henna brwi. Rezultaty mogą być widoczne nawet w ciągu kilku miesięcy. Innym skutecznym sposobem na zwiększenie objętości brwi jest ich smarowanie olejem kokosowym. Sposób ten sprawi, że brwi stają się nie tylko gęstsze, ale też znacznie szybciej rosną. Sposobem na gęste i wyraziste brwi jest też smarowanie ich olejkiem rycynowym.

Jest to intensywna terapia odmładzająca i odbudowująca skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystujemy w niej retinol, jeden z najskuteczniejszych składników anti-aging oraz witaminę C i koktajl antyoksydantów. Retix C zawiera retinol stabilizowany w procesie hydrogenacji co oznacza mniejsze podrażnienia i lepszą tolerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu. Retinol jest odporny na promienie UV, utlenianie i wysokie temperatury, wykazuje też przedłużone działanie terapeutyczne.
Peeling Retix C stymuluje odnowę komórkową, usuwa martwy naskórek odświeżając i intensywnie wygładzając skórę, efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.
WSKAZANIA: terapia odmładzająca, redukująca niedoskonałości, trądzik i przebarwienia.
Efekt kuracji
- regulacja procesu rogowacenia naskórka;
- odbudowa włókien kolagenu, elastyny i stymulacja odnowy komórek skóry;
- wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry;
- zagęszczenie i poprawa napięcia skóry;
- zwiększenie poziomu nawilżenia skóry;
- ochrona przed fotouszkodzeniami i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry a dzięki temu przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A.
Po wykonaniu części zabiegu, pacjent udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach. Po 2-3 dniach następuje intensywne zaczerwienienie skóry i rozpoczyna się proces złuszczania naskórka, które trwa około 3 dni (najwygodniej zabieg wykonać w środę lub w czwartek tak aby proces złuszczania przypadł w czasie weekendu).
ZALECENIA: przez okres kuracji i miesiąc od jej zakończenia należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF50+).
Celem zabiegu jest wprowadzenie substancji aktywnych (leczniczych, kosmetycznych) w głębsze warstwy naskórka. Substancje te (witaminy, peptydy) poprzez wtłaczanie manualne tj. masaż przenikają w małym stopniu. Natomiast wtłaczane za pomocą ultradźwięków przekraczają barierę jaką jest płaszcz hydrolipidowy oraz błony komórkowe i wnikają do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż poprawia ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek.
Sonoforezę możemy wykonać zaraz po peelingu kawitacyjnym za pomocą odwróconej szpatułki.
Zalety

- rozjaśnia przebarwienia i plamy;
- dotlenia i nawilża skórę;
- poprawia wymianę jonową, wzmaga produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego;
- przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych;
- odmładza skórę poprzez głęboki mikro-masaż;
- przyspiesza przenikanie i aktywację kosmetyków w głąb skóry;
- poprawia strukturę blizn;
- wibracja ultradźwiękowa i jej efekt cieplny dla mięśni stale uaktywnia skórę, dzięki czemu eliminuje zmarszczki i ujędrnia mięśnie.
Wskazania
- trądzik;
- podrażnienia;
- rozszerzone naczynia włosowate;
- przebarwienia;
- starzejąca się skóra, mało elastyczna.
Przeciwwskazania
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu;
- ciąża;
- niewydolność krążenia;
- stany gorączkowe;
- ciężki stan ogólny;
- obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, ortodontyczny aparat korekcyjny - nazębny, itp.);
- nerwica wegetatywna znacznego stopnia.
Jak często wykonywać zabieg?
- 2 razy w tygodniu;
- wykonujemy w serii od 5 - 9 zabiegów.
Zabiegi na dłonie i stopy są bardzo ważne dla urody. Pozwalają zadbać o takie części ciała, które niezmiernie łatwo rzucają się w oczy. Aby dłonie były piękne, a stopy ładnie wyglądały w letnich sandałkach, warto przynajmniej od czasu do czasu zafundować im zabiegi pielęgnacyjne.
Manicure

Pielęgnacyjnym zabiegom na dłonie i paznokcie często towarzyszy profesjonalny manicure. Cała procedura zaczyna się od peelingu, dzięki któremu można pozbyć się złuszczonego naskórka dłoni. Następnie stosuje się serum witaminowe o właściwościach wygładzających i odmładzających. Intensywna maska regenerująca wzmacnia naskórek, chroni go przed uszkodzeniami i wspomaga procesy naprawcze. Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra jest lepiej nawilżona, a d-pantenol zapobiega podrażnieniom. Wskutek tych zabiegów dłonie i paznokcie stają się właściwie odżywione i gładkie. Podstawowy manicure obejmuje peeling dłoni, usuwanie skórek, malowanie paznokci i wmasowanie w skórę rąk kremu pielęgnacyjnego.
Nowość stanowi manicure japoński. Zabieg ten polega na wcieraniu w płytkę paznokciową energicznymi ruchami pasty, po czym na paznokcie nanosi się warstwę pudru. Uzupełnienie wykonuje się raz na ok. 2-3 tygodnie. Ten rodzaj manicure nie tylko wzmacnia płytkę paznokcia, ale również nadaje mu perłowy połysk, zasila w składniki odżywcze, m.in. witaminy A oraz E, kreatynę, pszczeli pyłek i krzemionkę. Ten rodzaj manicure polecany jest na kruche, łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Doskonałym rozwiązaniem trwałego manicure są światłoutwardzalne lakiery do paznokci w postaci żelu. Pozwalają one na uzyskanie gładkiej powierzchni paznokcia oraz są niezwykle wytrzymałe. Żele nie naruszają struktury płytki paznokciowej, a dają wrażenie idealnej gładkości.
Pedicure

Odpowiednia pielęgnacja stóp pozwala zachować ich zdrowie i estetyczny wygląd. Pedicure może być połączony z masażem. Delikatne aromaty używanych kosmetyków subtelnie pobudzają zmysły i przynoszą odprężenie. Masaż stóp dobrze jest poprzedzić solną kąpielą i peelingiem. Po złuszczeniu naskórka należy wetrzeć w stopy balsam z witaminą E, który dobrze nawilża i regeneruje skórę. Masaż stóp sprawia, że stają się one lekkie, a organizm odzyskuje wewnętrzny komfort i równowagę. Pedicure obejmuje złuszczanie naskórka stóp, usuwanie skórek i wmasowanie kremu. Zakończony jest malowaniem paznokci kolorowymi lakierami lub odżywkami.
Klamra na wzrastające paznokcie
Wrastające paznokcie to problem powszechny, który dotyka ludzi w każdym wieku. Najczęstszą przyczyną tej dolegliwości jest nieprawidłowa dbałość o paznokcie, w tym zbyt krótkie obcinanie.
Można wymienić kilka przesłanek, które powinny skłonić do nałożenia klamry na paznokcie. Podstawowym sygnałem jest ból, który towarzyszy chodzeniu w zakrytym obuwiu. Pęknięta lub odłamane fragmenty paznokcia w jego górnych rogach również mogą się przyczynić do wrastania paznokci. Na klamrę powinny się także zdecydować osoby, którym po zabiegu zerwania płytki, odrastający paznokieć ponownie wrasta w skórę.
Zabieg zakładania klamry na wrastający paznokieć jest szybki i bezbolesny. Po zdezynfekowaniu palca lub całej stopy, specjalista ocenia typ wrastającego paznokcia i dobiera odpowiednią klamrę. Następnie mierzy ramię klamry i przycina ją na odpowiednią długość. Specjalista nakłada klamrę i skręca ją, aby otrzymać długość naciągu.
Bezpośrednio po nałożeniu klamry na wrastający paznokieć można normalnie funkcjonować. Klamra zazwyczaj przynosi natychmiastową ulgę, uśmierza wcześniejszy ból i zapobiega dalszemu wrastaniu paznokcia.